0 / 5 (0 votes)

بررسی و نقد فیلم سلام بمبئی

admin . ایران, درام, ژانر, عاشقانه, کشورها, کمدی, هند

بررسی و نقد فیلم سلام بمبئی

سلام بمبئی / قربان محمد پور/ ۱۳۹۴

بررسی و نقد فیلم سلام بمبئی

داستان فیلم سلام بمبئی :

فیلم سلام بمبئی داستان پسری ایرانی به اسم علی است که در کشور هند پزشکی می خواند، او در آن جا عاشق یکی از هم کلاسی های خود به اسم کریشما می شود ولی کریشما…

نقد فیلم سلام بمبئی :

تقریبا از یکی چند ماه پیش بود که تبلیغات حول این فیلم شروع شد، فیلمی با بازی بنیامین بهادری و محمدرضا گلزار…اوج این تبلیغات به جایی رسید که افراد برای دیدن این فیلم به همراه عوامل فیلم و دیدن آهنگ های زنده فیلم بلیط ۳۰۰ هزارتومنی برج میلاد را می خریدند. و زمانی که این فیلم در عرض دو روز توانست به رکورد بیش از یک میلیارد فروش دست پیدا کند، تمامی ارزوهای بازاریابی دست اندرکاران فیلم به حقیقت پیوست.

ما هم سوار به موج مشتاقان سینما شدیم و به دیدن فیلم رفتیم. در واقع نمی دانستم انتظار چه فیلمی را دارم چون هیچ تبلیغ خاصی از آن ندیده بودم و طبق عادت هیچ چیزی هم از آن نخوانده بودم. فقط می دانستم باید انتظار یک فیلم شاد را داشته باشم.

فیلم نظیر هر فیلم سانتامانتالیسم دیگر عمل میکند، نظیر فیلم هایی مثل "دفترچه یادداشت"، پسری عاشق دختری می شود، دختری عاشق پسری میشود، ولی این عشق موانعی دارد و حال پایان تلخ یا خوشی به همراه دارد.

و در واقع افرادی که فیلم را دیدند نظرات مختلفی داشتند: یک عده با دیدن فیلم شاد شدند و چه بسا گریه و یک عده نشستند به سوگواری سینما….سینمایی که تجاری و ابزاری شده است.

شخصیت های فرعی فیلم نظیر شخصیت بنیامین بهادری و همسر واقعی او در فیلم زائد هستند، بیننده نیازی به این شخصیت های فرعی ندارد.

سکانس های رقص و آواز تنها در جهت این هستند که نیمه هندی بودن فیلم را نشان دهند و سکانس های دو نفره علی و کریشما فقط مهر تاییدی بر یک عاشقانه "سنتی" دیگر هستند.

فیلم سلام بمبئی در واقع سعی نمی کند متفاوت باشد، آخر فیلم سریع جمع بندی می شود، ما نمی فهمیم واقعا چه بر سر کریشما آمده است…او آیا بار دیگر خودکشی کرده است؟ سرطان داشته است؟

ما هیچی نمی دانیم، فیلم خیلی سریع بسته می شود و سعی می کند که فقط بار دیگر بیننده را "متاثر" کند…

جنبه های کمدی و خنده دار فیلم کم نیستند ولی بار قوی ندارند و تمامی این ها بسته ای را تشکیل می دهند که بر روی آن مهر "متوسط" می خورد و به درون آرشیو ذهن سینما دوستان پرتاب می شود!

جای تاسف دارد فیلم هایی نظیر فیلم نفس بدون پشتیبانی های بازاریابی و مالی این چنین نادیده گرفته می شوند و فیلم هایی نظیر سلام بمبئی با یک موج کاذب جیب مردم را خالی می کنند تا یک فاجعه "50 کیلو آلبالو" دیگر ولی در وسعت عظیم تر شکل گیرد…

حواشی فیلم سلام بمبئی :

  • گلزار برای ایفای نقشش چند ماهی را در هند سپری کرد تا دیالوگ های خود را به زبان این کشور یاد بگیرد.
  • این اولین همکاری مشترک بین کشور ایران و هند برای فیلم ساختن بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران است.
  • فروش فیلم سلام بمبئی تا الان نزدیک به ۶ میلیارد بوده است.

 

برچسب ها:, , , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

متن نظر *


برای ارسال نظر کپچای مورد نظر را حل کنید

 

آخرین دیدگاهها

هانیس

|

سلام. خیلی فیلم قشنگی بود و کشف جالب من این بود که بازیگر اصلی مرد کپی حامد نیک پی بود😁😁

admin

|

سلام دوست عزیز من به خاطر وقتم زیرنویس فقط در صورت سفارش و پرداخت هزینه انجام…

admin

|

دوست عزیز هر نظری که ارسال شده و قابل تایید بوده تایید شده است فکر نمیکنم…

admin

|

سلام اسم همین فیلم را به همراه Similar movies در…

amir hossein

|

با ارض سلام من خیلی دنبال این جور فیلم هایی میگردم اما من نمی تونم پیدا کنم ممنون میشم اگه…